Oferujemy szeroki wybór kół zębatych w pełnym zakresie.


Nasz asortyment tworzą koła zębate stożkowe oraz walcowe.


Produkujemy i dostarczamy naszym Klientom koła zębate o różnorodnym kształcie wieńca. Są to koła walcowe m.in. o zębach prostych z uzębieniem wewnętrznym lub o zębach skośnych. Naszą propozycję stanowią również koła stożkowe. W tej kategorii polecamy m.in. koło zębate stożkowe, o zębach prostych, skośnych lub łukowych, które nadają się do zamontowania w różnych typach tokarek, wytaczarek oraz frezarek.

Każde pojedyncze koło zębate stożkowe oraz walcowe produkowane jest z uwzględnieniem ścisłej kontroli jakości. Linia produkcyjna, na której powstają koła zębate stożkowe i inne do tokarek jest nieustannie nadzorowana przez wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy dbają o wysokie standardy naszych usług. Tym samym możemy zaoferować Państwu solidnie wykonane stożkowe i walcowe koła zębate do tokarek, frezarek, szlifierek, wiertarek oraz wytaczarek. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących typów kół zębatych, jesteśmy do pełnej dyspozycji. Zapewniamy fachowe doradztwo oraz wsparcie na etapie wyboru koła do tokarki (np. stożkowego) i każdej innej niezbędnej Państwu części zamiennej, którą posiadamy w naszym asortymencie.


Kilka słów o kołach zębatych...


Koło zębate stożkowe stanowi integralną część mechanizmu lub jeden z kluczowych elementów maszyny, który odpowiada za to, aby ruch obrotowy bądź też posuwowy był przenoszony bez poślizgu. Zazębiające się ze sobą koła zębate tworzą przekładnię zębatą. Ten rodzaj przekładni wykorzystywany jest na szeroką skalę praktycznie w każdej dziedzinie techniki. Przekładnie zębate są obecnie najbardziej liczną i rozpowszechnioną grupą przekładni mechanicznych. Przekładnię zębatą można stosować zarówno do przenoszenia mocy o wysokich wartościach, jak także w sytuacjach, gdzie mamy do czynienia ze znikomą wartością przenoszonego momentu obrotowego w mechanizmie precyzyjnym. Jest to oczywiste, że aby przekładnia zębata działała bez najmniejszych zarzutów, wszystkie jej elementy muszą pracować w pełni sprawnie. Jednym z nich jest właśnie koło zębate. Wiadomo jednak, że w miarę użytkowania koło zębate zużywa się. Dlatego też, jeśli Państwa maszyny i inne urządzenia uległy awarii z powodu usterki lub eksploatacji koła zębatego, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zakupienia niezbędnych do naprawy elementów. Służymy swoją fachową wiedzą, zwłaszcza jeśli klient nie jest pewien, jakie koło zębate powinien zamówić.


       Zakład Wielobranżowy "MIX"       Gola 33a      63-640 Bralin       tel. +48 (062) 7829-600       fax +48 (062) 7829-606       e-mail: zwmix@zwmix.pl